אייקון דבר המנכ"ל

דבר המנכ"ל

דבר המנכ"ל

המכללה האקדמית אשקלון נוסדה לראשונה כשלוחה של אוניברסיטת בר-אילן בשנת 1965. 50

שנות ניסיון הם רקורד עשיר ומבטיח מבית היוצר של אוניברסיטה חשובה וותיקה כמו אוניברסיטת בר-אילן. במשך דור שלם למדנו מאוניברסיטת-האם כיצד לנהל ולהפעיל מערכת לימוד אקדמית ברמה ראויה ועם זאת, להעניק לסטודנטים שלנו חוויית לימודים אישית של מוסד ולא של אוניברסיטה גדולה. מהטעם הזה, אנו שומרים על גודלה של המכללה שנים רבות כדי להמשיך ולהעניק את הטיפול האישי לכל סטודנט.
קמפוס המכללה הוא אחד הקמפוסים היפים והמשוכללים ביותר בארץ, והוא מעניק ללומדים בו את כל הדרוש מקמפוס מתקדם במאה העשרים ואחת. מעבדות משוכללות, אמצעי למידה מתקדמים ונגישות גבוהה לכל מקור לימודים נדרש ברמות התואר הראשון והשני. הקמפוס כולל גם מעונות, קולנוע משובח, חדר כושר ומועדון סטודנטים.
אנו ערים לקשיים שיכולים להיות מנת חלקם של בוגרים צעירים בעולם תעסוקה מגוון שבו לרוב נדרש ניסיון עבודה, ולכן אנו מקיימים קשרים הדוקים עם התעשייה ועם מעסיקים שקולטים את הסטודנטים שלנו כבר בשנים הראשונות ללימודים כדי לצבור ניסיון תעסוקתי. במכללה פועלת יחידה ייעוץ והשמה בתעסוקה שמאפשרת לסטודנטים ולמעסיקים לפגוש זה את זה באמצעות תוכנה מתקדמת. בכל יום מתפרסמים מקומות עבודה הן לסטודנטים והן לבוגרים. החוגים למדעי מחשב, לוגיסטיקה, עבודה סוציאלית ופסיכולוגיה נמצאים בקשר עם מעסיקים ומשבצים את הסטודנטים לעבודות והכשרה מעשית בשנים הראשונות ללימודיהם. שילוב זה מלווה במקרים מסוימים גם במלגה של המכללה או של המעסיק.
מערך הסיוע של המכללה מגוון ועשיר והוא כולל מלגות פעילות ומלגות סיוע לנזקקים. מנהלת פר"ח פועלת בתוך קמפוס המכללה ומציעה מלגות פעילות למאות סטודנטים בשנה. מרכז לליקויי למידה מציע ליווי אקדמי ותמיכה נפשית לכל סוגי ליקויי הלמידה והמתקשים בתפקוד פיזי. לרשות הסטודנטים עובד סוציאלי, שירות פסיכולוגי וחונכים שמסייעים לכל המתקשים בלימודים בכל כל שנות הלימודים לתואר.
הנהלת המכללה ניהלה מאבק ארוך ונחוש לשלב את המכללה בחוק עידוד השכלה בגליל ובנגב אף-על-פי שהיא אינה מוגדרת בנגב, תלמידנו, בוגרי צבא, שירות לאומי או שירות אזרחי, נהנים משנת לימודים ראשונה חינם.
חוגי הלימוד שלנו משלבים לימודים אקדמיים ברמה גבוהה, אך גם פרקטיקה ויישום כדי שתלמידי המכללה יסיימו לימודים אקדמיים עם מקצוע ישים ולא רק תיאורטי. לאחר שנים רבות של ניסיון והצלחה, העניקה המועצה להשכלה גבוהה למכללה היתר ללמד גם תואר שני. המכללה מציעה לימודים בתואר שני (M,A) בארבעה מסלולים: קרימינולוגיה ואכיפת החוק, קרימינולוגיה קלינית עם תזה, עבודה סוציאלית וכלכלה יישומית.
מדד איכות ההוראה שבאמצעותו בוחנת המועצה להשכלה גבוהה את רמת ההוראה במכללות, מצאה את המכללה שלנו כמי שעומדת בכל היעדים שהציבה לה ואף מקדימה אותם. מאז שהונהג מדד זה המכללה נמצאת בראש המכללות שהשיגו את היעד, וכאמור, אף הקדימה אותו.
אנו גאים בהישגנו הרבים מאז נוסדה המכללה כשלוחה של אוניברסיטת בר-אילן, ובפרט מאז התבססה כמכללה עצמאית שמעניקה כבר עשר שנים תארים שלה במגוון מקצועות.
הצטרפו למוסד בעל 50 שנות ניסיון עם אלפי בוגרים והישגים אקדמיים מוכחים!

ד"ר פינחס חליוה 
מנכ"ל ומייסד

AAC Version 2.9