אייקון החוג ללימודי ארץ ישראל

החוג ללימודי ארץ ישראל

המכללה האקדמית אשקלון > לימודי ארץ ישראל > החוג ללימודי ארץ ישראל

מועמדים יקרים, 

ארץ-ישראל היתה ועודנה משאת נפשם של אוכלוסיית רבות לאורך ההיסטוריה העולמית והמקומית. בעיני רבים היא היתה מושא לגעגועים, ארץ הקודש ולעומתם רבים עשו דרכם אליה, מי כעולי רגל ומי שבאו להתיישב בה.

החוג "לימודי ארץ-ישראל" הוא חוג רב-תחומי, המקנה ללומדים בו קשת רחבה של נושאים בתחומים מגוונים על אודות המרחב הארץ-ישראלי ועל תהליכים גאוגרפיים והיסטוריים שהתרחשו במהלך הדורות. הלימודים מתמקדים בתחומי ההיסטוריה והגאוגרפיה של ארץ ישראל מהעת העתיקה עד העת החדשה, גאוגרפיה-פיזית,  כרטוגרפיה, ארכיאולוגיה, חברה ופוליטיקה, מיעוטים ועדות, אתרים לאומיים, מקומות קדושים,  מוקדי תיירותות מבוקשים, ועוד.

תכנית הלימודים חווייתית ומשלבת לצד ההוראה הפרונטלית, גם סיורים, מחנות מחקר, סדנאות בארכיאולוגיה והרצאות מרתקות בידיעת הארץ ומכמניה. כל זאת, כדי להעניק ללומדים אצלנו השכלה רחבה ומעמיקה בידיעת הארץ לקראת מגוון תפקידים ותעסוקה בהתאם לצורכי המשק בענפי חינוך ותיירות, השתלבות במוסדות מובילים בארץ כגון: רשות הטבע והגנים, רשות העתיקות, קרן קיימת לישראל ועוד.  הלימודים מכשירים את הסטודנטים להדרכה באתרי מורשת, בגנים לאומיים ושמורות טבע; טיולי בתי ספר ובמוזאונים ועוד.

החוג במכללה האקדמית אשקלון הוא אבן שואבת ללימוד ארץ ישראל בדרום הארץ. תלמידים בעלי הישגים לימודיים יוכלו להמשיך לתואר שני בכל אוניברסיטה.

אני מזמין אתכם להצטרף לחוויה מיוחדת של לימודים, לפגוש בטובי המרצים החולשים על תחומים נרחבים ומגוונים וניחנים במצוינות מחקרית, כל זאת באווירה הייחודית והאינטימית השוררת בחוג ובשירות האישי שאנו מעניקים לסטודנטים.

בברכת חן הארץ,

פרופ' אבי ששון

ראש החוג ללימודי ארץ ישראל

0סטודנטים
0בוגרים
0תכניות לימוד לתואר ראשון
0תכניות לימוד לתואר שני
אייקון .B.A בלימדוי ארץ ישראל

.B.A בלימדוי ארץ ישראל

הבא הקודם
יום פתוח בתאריך 25.8.23 בין השעות 09:00  ועד 12:00  בקמפוס המכללה
הנכם מוזמנים לשמוע על מסלולי הלימוד לתואר ראשון ושני, בית הספר להנדסאים ומכינות לתואר ראשון, לחוות את חיי הקמפוס ולהירשם ללימודים.
ראשי החוגים, מרצים ויועצות הלימודים מחכים לכם
שכר לימוד אוניברסיטאי לתואר ראשון 10932

מערכת ההשכלה הגבוהה בארץ פועלת באמצעות ארבעה סוגי מוסדות: אוניברסיטאות, מכללות ציבוריות, מכללות חוץ תקציביות ומכללות להוראה.

האוניברסיטאות, המכללות הציבוריות והמכללות להוראה הן מוסדות שפועלות במסגרת ממלכתית וכפופות להחלטות הועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה, ולכן שכר הלימוד בהן נקבע על ידי המועצה להשכלה גבוהה ונמצא תחת פיקוח של הות"ת. עם המוסדות הממלכתיים נמנית גם המכללה האקדמית אשקלון ושכר הלימוד קבוע כמו באוניברסיטאות בארץ, בעוד שהמכללות החוץ תקציביות גובות שכר לימוד שאינו מפוקח ואינו קבוע על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

שכר הלימוד שנקבע על ידי המל"ג לשנת הלימודים תשפ"ג במוסדות הממלכתיים הינו 10,932 לתואר ראשון ו- 14,774 לתואר שני. שכר הלימוד צמוד למדד יולי 2022.

 

שנה ראשונה חינם

בנוסף לפיקדון/ מענק שחרור משירות בצה"ל, חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי זכאים גם לשנה חינם לתלמידי התואר הראשון. המכללה האקדמית אשקלון מוכרת בחוק עידוד השכלה בנגב ובגליל שמעניק פטור משכר לימוד בשנה א, לחיילים משוחררים, בוגרות שירות לאומי ובוגרי שירות אזרחי (הזכאות היא לחמש שנים מיום השחרור).

זכאים למימון

חייל/ת משוחרר המחזיק בתעודת שחרור בכבוד זכאי ל 100% מההטבה.

בוגר/ת שירות לאומי 23 חודשים זכאי למלוא ההטבה.

בוגר/ת שרות לאומי 12 חודשים זכאי למחצית ההטבה.

שרות אזרחי 12 חודשים זכאי למלוא ההטבה.

הזכאות הינה למשך 5 שנים מיום סיום שירות החובה, על פי חוק חיילים משוחררים.

פיתוח קריירה

המרכז לפיתוח קריירה במכללה, שם לו למטרה לחשוף הזדמנויות תעסוקתיות הן לסטודנטים והן לבוגרי המכללה והכוונתם לתעסוקה, לארגן ירידי תעסוקה וימי "זרקור" של מעסיקים משמעותיים לסטודנטים ובוגרי המכללה, לפעול בהתמדה ליצירת קשרים עם מפעלים ומעסיקים במשך כל השנה, לארגן סדנאות בנושא הכוונה תעסוקתית, כתיבת קורות חיים והכנה לראיון עבודה.

מערכת לניהול/חיפוש משרות (ACDEME) אשר נרכשה באמצעות המכללה, הוכחה כיעילה ומאפשרת כלים ניהוליים בתהליך התאמה, כתיבת קורות חיים מקצועיים וכן מיון וגיוס מועמדים לעבודה. המערכת זמינה באתר המכללה תחת הכותרת "הכוונה תעסוקתית" ומאפשרת איתור משרות ביעילות ובמהירות.

 

 

AAC Version 2.9