אייקון .M.S.W בעבודה סוציאלית

.M.S.W בעבודה סוציאלית

המכללה האקדמית אשקלון > הפקולטה לעבודה סוציאלית > .M.S.W בעבודה סוציאלית

מועמדים יקרים,

תכנית הלימודים לתואר שני בעבודה סוציאלית מציעה מסגרת ידע והכשרה ייחודית וייעודית. מעבר להרחבה, העשרה והעמקה של לימודי התואר הראשון, התכנית מפתחת ומטפחת חזון של עבודה סוציאלית רגישה תרבותית, קשובה לקולות חלשים ומוחלשים, מעורבת בתהליכי קבלת ההחלטות וקושרת בין היחיד ליחד, בין מחויבות חברתית לבין מצוקותיו של  הפרט ובין ערכים לצרכים. דמותם של העובדים הסוציאליים שתעמיד התכנית היא של אנשי מקצוע מן המעלה הראשונה השותפים לקביעת מדיניות ציבורית, שחווים ומפרשים את עולמם של מטופליהם. ייחודה של התכנית הוא בקידומה של גישה אינטגרטיבית רב-דורית ובין-מערכתית המציבה את מחזור חיי האדם, ובעיקר את שלביו המאוחרים, בחזית ההוראה, הפרקטיקה והמחקר. האדם המבוגר כמושא להעצמה בקרב משפחתו, קהילתו וסביבת השירותים שלו מהווה יעד מרכזי של התכנית. מערך הלימודים ותכני השיעורים בנויים לקראת אתגרים אנושיים ומקצועיים אלה ברמה אקדמית בלתי מתפשרת. השדה הרב-תרבותי המיוחד בו נטועה המכללה משמש כר ומקור ללימוד והכשרה.

 

בברכת הצלחה,

פרופ' שיר דפנה-תקוע

דיקנית הפקולטה לעבודה סוציאלית

אייקון .M.S.W בעבודה סוציאלית

.M.S.W בעבודה סוציאלית

הבא הקודם
קריאה אחרונה ללמוד השנה ו 50% הנחה בדמי הרישום

קריאה אחרונה ללמוד השנה!

שכר לימוד אוניברסיטאי

מערכת ההשכלה הגבוהה בארץ פועלת באמצעות ארבעה סוגי מוסדות: אוניברסיטאות, מכללות ציבוריות, מכללות חוץ תקציביות ומכללות להוראה.

האוניברסיטאות, המכללות הציבוריות והמכללות להוראה הן מוסדות שפועלות במסגרת ממלכתית וכפופות להחלטות הועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה, ולכן שכר הלימוד בהן נקבע על ידי המועצה להשכלה גבוהה ונמצא תחת פיקוח של הות"ת. עם המוסדות הממלכתיים נמנית גם המכללה האקדמית אשקלון ושכר הלימוד קבוע כמו באוניברסיטאות בארץ, בעוד שהמכללות החוץ תקציביות גובות שכר לימוד שאינו מפוקח ואינו קבוע על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

שכר הלימוד שנקבע על ידי המל"ג לשנת הלימודים תשפ"ג במוסדות הממלכתיים הינו 10,932 לתואר ראשון ו- 14,774 לתואר שני. שכר הלימוד צמוד למדד יולי 2022.

 

שנה ראשונה חינם

בנוסף לפיקדון/ מענק שחרור משירות בצה"ל, חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי זכאים גם לשנה חינם לתלמידי התואר הראשון. המכללה האקדמית אשקלון מוכרת בחוק עידוד השכלה בנגב ובגליל שמעניק פטור משכר לימוד בשנה א, לחיילים משוחררים, בוגרות שירות לאומי ובוגרי שירות אזרחי (הזכאות היא לחמש שנים מיום השחרור).

זכאים למימון

חייל/ת משוחרר המחזיק בתעודת שחרור בכבוד זכאי ל 100% מההטבה.

בוגר/ת שירות לאומי 23 חודשים זכאי למלוא ההטבה.

בוגר/ת שרות לאומי 12 חודשים זכאי למחצית ההטבה.

שרות אזרחי 12 חודשים זכאי למלוא ההטבה.

הזכאות הינה למשך 5 שנים מיום סיום שירות החובה, על פי חוק חיילים משוחררים.

פיתוח קריירה

המרכז לפיתוח קריירה במכללה, שם לו למטרה לחשוף הזדמנויות תעסוקתיות הן לסטודנטים והן לבוגרי המכללה והכוונתם לתעסוקה, לארגן ירידי תעסוקה וימי "זרקור" של מעסיקים משמעותיים לסטודנטים ובוגרי המכללה, לפעול בהתמדה ליצירת קשרים עם מפעלים ומעסיקים במשך כל השנה, לארגן סדנאות בנושא הכוונה תעסוקתית, כתיבת קורות חיים והכנה לראיון עבודה.

מערכת לניהול/חיפוש משרות (ACDEME) אשר נרכשה באמצעות המכללה, הוכחה כיעילה ומאפשרת כלים ניהוליים בתהליך התאמה, כתיבת קורות חיים מקצועיים וכן מיון וגיוס מועמדים לעבודה. המערכת זמינה באתר המכללה תחת הכותרת "הכוונה תעסוקתית" ומאפשרת איתור משרות ביעילות ובמהירות.

 

 

AAC Version 2.9