אייקון מידע כללי

מידע כללי

מידע כללי

מכללת אשקלון כמובילה למצוינות

המכללה האקדמית אשקלון היא מוסד להשכלה גבוהה עצמאי שרשאי להעניק תארים אקדמיים במגוון תכניות לימוד ברמה אקדמית גבוהה ביותר. קמפוס המכללה חדיש ומרהיב ביופיו וממוקם בלב לבה של קריית החינוך באשקלון בדרום הארץ. המכללה הוכרה בשנת 2000 כמכללה האקדמית, אך את דרכה בשטח האקדמי החלה כשלוחה של אוניברסיטת בר-אילן כבר בשנת 1965. כיום, לאחר 50 שנות ניסיון המכללה מציעה לימודי תואר ראשון בתחומי מדעי החברה, מדעים מדויקים, מדעי הבריאות ולימודי תואר שני. כלל ברזל שמנחה את מדיניות הנהלת המכללה : "לא יפסיק סטודנט את לימודיו בשל קשיים כלכליים". כדי לקיים התחייבות זו מעמידה המכללה מלגות מקרן עצמאית ומלגות נוספות מקרנות ציבוריות, בשווי מיליוני שקלים. המכללה האקדמית אשקלון בעלת ניסיון רב ומוניטין בהוראה אקדמית ובהכשרה מקצועית עד כה העמידה למעלה מ-14,000 בוגרים שהמשיכו את דרכם בתפקידים בכירים בארץ ובחו"ל או בלימודים אקדמיים מתקדמים.

מצוינות אקדמית

הנהלת המכללה האקדמית אשקלון הציבה את איכות ההוראה ואת טיפוח המחקר בראש סדר עדיפויותיה. על פי המועצה להשכלה גבוהה, המכללה האקדמית אשקלון עומדת ביעד שנקבע לה במדד איכות ההוראה ואף מקדימה אותו בכל השנים שנבדקו (תש"ע- תשע"ה). מדד זה משתקף ביחס המספרי בין הסגל האקדמי הבכיר לבין הסטודנטים ובקבוצות הוראה קטנות המאפשרות הקדשת תשומת לב אישית לכל סטודנט וסטודנטית. זו תעודה להצלחתה של אשקלון מבין מגוון מכללות ברחבי הארץ.

המשכן המרהיב וחדשני

קמפוס המכללה היפה והמרשים שוכן במרכז קריית החינוך של העיר. הקמפוס משתרע על שטח של כ-70 דונם ובו קומפלקס מבנים ארכיטקטוניים ייחודיים המהווים את חוד החנית של הבנייה והפיתוח הטכנולוגי. המבנים נבנו בסטנדרטים גבוהים וניתן לראות זאת בכיתות ובאולמות הלימוד, במעבדות השונות ובספרייה העשירה. לרשות הסטודנטים גם חדר כושר, מועדון סטודנטים תוסס, גלריה לאומנות ופריטים ארכיאולוגיים נדירים וכן סינמטק ומרכז תרבות ומוסיקה. מבני המכללה מוקפים במרחבים פתוחים וירוקים, גניה מעוטרים בפסלי אומנים יוצרים, המדשאות מוצללות ובהם מקומות ייעודיים למפגשים חברתיים, ערבי תרבות והווי. מעוניינים ללמוד באחת המכללות המתקדמות? לנדוד לדרום הארץ ולרכוש את ההשכלה האקדמית הדרושה לכם? בדקו את תוכניות הלימודים שלנו ובואו להתרשם.

תשתיות מתקדמות

לרשות הסטודנטים עומדות תשתיות פיזיות וטכנולוגיות מן המתקדמות והחדישות ביותר ובהם: מרכז כנסים בינלאומי, מעבדות קוד פתוח ומחשוב ענן, כיתות לימוד חכמות, וירטואליזצייה של כלל מערכות המידע המאפשרות לסטודנטים גישה מהבית וממחשבים אישיים אל כל יישומי המחשב במכללה. המכללה מפעילה קשרי אקדמיה-תעשייה ונמצאת כל העת בקשר עם גורמים בכירים במשק הישראלי. ניהול המכללה מבוקר על פי קריטריונים קפדניים, בהתאם לתו התקן הבינלאומי לאיכות הניהול התקין ISO9001:2008 המכללה מקיימת יחסים ברמה במחקרית והארגונית עם מוסדות להשכלה גבוהה בעולם הכוללת חילופי מרצים וסטודנטים.

ספרייה

ספריית המכללה האקדמית אשקלון משתרעת על פני שטח של כ-3,500 מ"ר ונחשבת לאחת הספריות הגדולות והחשובות באזור הדרום. אוסף הספרייה היוקרתי כולל למעלה מ-120 אלף פריטים וביניהם: אלפי ספריי עיון, מאות כתבי עת, מאות מאגרי מידע ממוחשבים, מפות ותוכנות מחשב. הספרייה מנוייה על מאגרי המידע המרכזיים והמתקדמים ביותר בתחום מדעי החברה והמדעים המדויקים. מאגרים אלה כוללים מאמרים ותקצירי מאמרים, מחקרים, דו"חות ופרסומים מדעיים מהארץ ומהעולם. צוות הספרנים והמידענים של הספרייה הינו מקצועי, מנוסה ואדיב. תפקידם של המידענים הוא להבטיח שירותי השאלה יעילים ולהעניק שירותי ייעוץ והכוונה לסטודנטים בשימוש בכל אמצעי הספרייה ובמציאת המידע הרלבנטי לו.

מרכז הכנסים הבינלאומי

מרכז הכנסים הבינלאומי מרכז הכנסים הבינלאומי של המכללה האקדמית אשקלון הוא יצירה אדריכלית מרהיבה וייחודית. במרכז פועלים 3 אולמות תיאטרון וקונגרסים אקוסטיים ורחבה גדולה בהם ניתן לארח עד 1,200 איש. המבנה שוקק פעילות ומציע רפרטואר עשיר ומתחלף של הצגות, מופעים מוסיקליים, ימי הדרכה ועיון המעשירים ומגוונים מאוד את חיי התרבות והפנאי בקמפוס. באולמות מופעל בית קולנוע, סינימטק, המיועד לציבור הסטודנטים והמרצים שוחרי סרטי איכות. כמו כן, בקומה הראשונה ממוקמת מסעדת שף כשרה, המכילה 500 מקומות ישיבה. אתר האינטרנט של מרכז הכנסים הבינלאומי - המכללה האקדמית אשקלון: http://www.convention.org.il/

מעונות המכללה

מעונות המכללה המכללה מציעה למועמדיה מעונות בתוך הקמפוס ודירות סמוך מאוד לקמפוס. לרשות הסטודנטים המגוררים במעונות מועדון סטודנטים עם בר-קפה חדיש ומפנק הכולל טלוויזיות, עמדות מחשב והדפסה לשירות הסטודנטים. המועדון פתוח בשעות הערב. יחידות הדיור במעונות מרווחות, ממוזגות ובנויות בסטנדרט גבוה. כל יחידת דיור כוללת: 2 חדרי שינה, פינת ישיבה, מטבחון מקלחת, שירותים, מזגן, ומרפסת שירות. הציוד בכל יחידת דיור כולל: ארון, מיטה, ופינת לימוד אישית, כיריים ומקרר אשר משותפים לכל דיירי היחידה. לרשות הדיירים שירותי כביסה וייבוש. האווירה במעונות היא חמה ונעימה והמגורים בהם משלימים את אווירת הקמפוס. קיימים גם מעונות מחוץ לקמפוס הממוקמים בצמוד למכללה.

דיקאן הסטודנטים

לשכת דיקאן הסטודנטים פועלת לחיזוק הקשר של הסטודנטים עם מוסדות המכללה ומפעילה את מרכז התמיכה לסטודנט. מרכז התמיכה מטפל בכל צרכיו של הסטודנט ומסייע לו באמצעות צוות מומחים בנושאים כגון: שירותי ייעוץ פסיכולוגי מוסמכים, מלגות סיוע כלכלי ומלגות מצטיינים, סיוע לסטודנטים המשרתים במילואים, סיוע לנשים בהריון/בשמירת הריון/בטיפולי פוריות, סידורי מעונות, השתלבות בפרויקטים של מעורבות חברתית לרווחת הסטודנטים ותרומה לקהילה, ליווי של עובד סוציאלי, סיוע כלכלי בשעת הצורך, סדנאות למידה, סיוע ללקויי למידה, סדנאות להתמודדות עם מצבי לחץ וחרדת בחינות, סיוע אקדמי וכלכלי לעולים חדשים, סיוע לבעלי מוגבלויות והתמודדות עם נכויות, ייעוץ בבעיות אישיות, סיוע במציאת עבודה המתאימה לסטודנטים ובהשתלבות במעגל העבודה במקצוע הנלמד, ניהול מערך סיוע לימודי הכולל שיעורי תגבור.

המכללה מוכרת עפ"י חוק עידוד השכלה גבוהה. שכ"ל שנה א' ממומן ע"י הקרן לחיילים משוחררים.

אגודת הסטודנטים

האגודה פועלת למען ייצוגם לפני מוסדות המכללה ולפני מוסדות ציבוריים וממשלתיים. האגודה מוציאה לאור עיתון חודשי ומארגנת חוגים, מסיבות, ערבי הווי ומספקת שירותי מידע על הנחות, מלגות, בחינות, מקורות תעסוקה, דירות להשכרה וכו'. כל סטודנט זכאי לבחור ולהיבחר לאגודת הסטודנטים.

קמפוס עם נגישות גבוהה לבעלי צרכים מיוחדים

קמפוס המכללה בעל נגישות גבוהה לסטודנטים עם צרכים מיוחדים. אפליקציה מיוחדת לאוכלוסייה זו עוזרת לבעלי צרכים מיוחדים בניווט נכון בכל הקמפוס ובכל מתקני הלימוד.

AAC Version 2.9