.b.a בכלכלה וחשבונאות
.b.a בכלכלה ושוק ההון
.b.a בכלכלה וניהול
.b.a בכלכלה ולוגיסטיקה
.m.a בכלכלה יישומית
אייקון החוג לכלכלה וחשבונאות

החוג לכלכלה וחשבונאות

המכללה האקדמית אשקלון > הפקולטה לכלכלה > החוג לכלכלה וחשבונאות
.b.a בכלכלה וחשבונאות

מטרת התכנית המוצעת היא להכשיר בוגרים למילוי תפקידים בתחום החשבות וראיית החשבון במשק הישראלי. הכשרה זו מבוססת על מתן רקע דיסציפלינרי וכלים מקצועיים בשבעה תחומים עיקריים: כלכלה, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, ביקורת חשבונות, מדעי הניהול, מסים, חוק ומשפט.

התכנית המוצעת לכם מבוססת על ראייה רחבה של תחום הכלכלה והחשבונאות. התכנית מקנה יכולת לטפל בידע חשבונאי, מתחקה על אופי המידע החשבונאי ומדגישה את השינויים האחרונים בעולם הניהול, העסקים והמסחר בישראל. זאת, בד בבד בעמידה על ההתפתחויות הטכנולוגיות והחברתיות, מנקודת ראותו של החשבונאי והמנהל העוסקים בתחום.

המושג כלכלה וחשבונאות מתייחס למתרחש בין כותלי משרדים לראיית חשבון, ואף לפעילויות פיננסיות במישורים נוספים של החברה הישראלית ובהקשרים מגוונים של תחום הניהול. העיסוק בכלכלה וחשבונאות בהרחבה, בלמידה ובמחקר, מעיד על התחום הנתפש כבעל חשיבות ראשונה במעלה ולפיכך עומד במרכז השיח הציבורי.

קרא עוד

אייקון ייחודיות

ייחודיות

הבא הקודם
תכנית לימודים

תוכנית החדשה ללימודי כלכלה וחשבונאות לקראת רישיון "רואה חשבון"

17.07.2024

עיקרי התוכנית החדשה: ביטול שנת ההשלמה (שנה ד') בלימודי החשבונאות ועקב כך גם ביטול הפטורים מטעם מועצת רו"ח מהבחינות הסופיות. הארכת משך הלימודים לתואר ראשון בחשבונאות בסמסטר אחד (סה"כ 7 סמסטרים) בשכר לימוד אוניברסיטאי. לימודים נוספים אלו יתמקדו בהרחבת הידע בעיקר בשלושת התחומים הבאים: מסים, חשבונאות פיננסית וביקורת חשבונות. תכני הלימוד במתכונת החדשה הותאמו ועודכנו […]

קרא עוד
אייקון 10 סיבות ללמוד פה

10 סיבות ללמוד פה

הבא הקודם
יום פתוח 2.8.24
יום פתוח בתאריך 2.8.24 בין השעות 09:00  ועד 12:00  בקמפוס המכללה
הנכם מוזמנים לשמוע על מסלולי הלימוד לתואר ראשון ושני, בית הספר להנדסאים ומכינות לתואר ראשון, לחוות את חיי הקמפוס ולהירשם ללימודים.
ראשי החוגים, מרצים ויועצות הלימודים מחכים לכם
שכר לימוד אוניברסיטאי. 11,296 לתואר ראשון

מערכת ההשכלה הגבוהה בארץ פועלת באמצעות ארבעה סוגי מוסדות: אוניברסיטאות, מכללות ציבוריות, מכללות חוץ תקציביות ומכללות להוראה.

האוניברסיטאות, המכללות הציבוריות והמכללות להוראה הן מוסדות שפועלות במסגרת ממלכתית וכפופות להחלטות הועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה, ולכן שכר הלימוד בהן נקבע על ידי המועצה להשכלה גבוהה ונמצא תחת פיקוח של הות"ת. עם המוסדות הממלכתיים נמנית גם המכללה האקדמית אשקלון ושכר הלימוד קבוע כמו באוניברסיטאות בארץ, בעוד שהמכללות החוץ תקציביות גובות שכר לימוד שאינו מפוקח ואינו קבוע על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

שכר הלימוד שנקבע על ידי המל"ג לשנת הלימודים תשפ"ד במוסדות הממלכתיים הינו 11,296 לתואר ראשון ו- 15,265 לתואר שני. שכר הלימוד צמוד למדד יולי 2023.

 

שנה ראשונה חינם לתלמידי התואר הראשון

בנוסף לפיקדון/ מענק שחרור משירות בצה"ל, חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי זכאים גם לשנה חינם לתלמידי התואר הראשון. המכללה האקדמית אשקלון מוכרת בחוק עידוד השכלה בנגב ובגליל שמעניק פטור משכר לימוד בשנה א, לחיילים משוחררים, בוגרות שירות לאומי ובוגרי שירות אזרחי (הזכאות היא לחמש שנים מיום השחרור).

זכאים למימון

חייל/ת משוחרר המחזיק בתעודת שחרור בכבוד זכאי ל 100% מההטבה.

בוגר/ת שירות לאומי 23 חודשים זכאי למלוא ההטבה.

בוגר/ת שרות לאומי 12 חודשים זכאי למחצית ההטבה.

שרות אזרחי 12 חודשים זכאי למלוא ההטבה.

הזכאות הינה למשך 5 שנים מיום סיום שירות החובה, על פי חוק חיילים משוחררים.

פיתוח קריירה

המרכז לפיתוח קריירה במכללה, שם לו למטרה לחשוף הזדמנויות תעסוקתיות הן לסטודנטים והן לבוגרי המכללה והכוונתם לתעסוקה, לארגן ירידי תעסוקה וימי "זרקור" של מעסיקים משמעותיים לסטודנטים ובוגרי המכללה, לפעול בהתמדה ליצירת קשרים עם מפעלים ומעסיקים במשך כל השנה, לארגן סדנאות בנושא הכוונה תעסוקתית, כתיבת קורות חיים והכנה לראיון עבודה.

מערכת לניהול/חיפוש משרות (ACDEME) אשר נרכשה באמצעות המכללה, הוכחה כיעילה ומאפשרת כלים ניהוליים בתהליך התאמה, כתיבת קורות חיים מקצועיים וכן מיון וגיוס מועמדים לעבודה. המערכת זמינה באתר המכללה תחת הכותרת "הכוונה תעסוקתית" ומאפשרת איתור משרות ביעילות ובמהירות.

 

 

AAC Version 2.9