אייקון .M.A עם תזה בקרימינולוגיה קלינית

.M.A עם תזה בקרימינולוגיה קלינית

המכללה האקדמית אשקלון > מדעי החברה > החוג לקרימינולוגיה > .M.A עם תזה בקרימינולוגיה קלינית

 

קרימינולוגיה קלינית היא מקצוע השייך למקצועות  הבריאות, אשר מתמקד באבחון, טיפול, שיקום, הדרכה וייעוץ עבור אוכלוסייה הנמצאת בתווך בין פתולוגיה נפשית להתנהגות עוברת חוק. זהו ענף המיישם  הלכה למעשה את התקדמות המחקר אשר עוסק בהשפעתם של גורמים פסיכולוגיים, ביולוגיים, חברתיים ופורנזיים על ההתנהגות האנושית ומתמקד בקשר שבין העולם הנפשי לתחום הפורנזי/ המשפטי.

במסגרת תפקידם, קרימינולוגים קליניים מאבחנים ומטפלים בעיקר באנשים עם הפרעות בתחום בריאות הנפש, בעברייני מין, בנפגעי תקיפה מינית, בקטינים בסיכון ובעבריינים משוחררים. כמו כן, הם מעניקים שירותי הערכת סיכון וכתיבה של חוות דעת מומחה עבור המערכת המשפטית, מערכות הענישה, ומסגרות  השיקום והפיקוח. בנוסף, קרימינולוגים קליניים מעריכים את היעילות של גישות שיקום, טיפול וענישה קיימות ומציעים חלופות.

בשנת 2010 התפרסם תיקון לחוק הסדרת העיסוק במקצועות הבריאות במסגרתו הוסדר גם העיסוק בקרימינולוגיה קלינית. כיום, המקצוע הוא היחיד מסוגו בארץ ובעולם, כאשר ההכשרה מתקיימת במסגרת של תואר שני עם תזה ומשלבת למידה מעמיקה והתנסות בשטח הקליני. מקצוע הקרימינולוגיה קלינית דומה במהותו למקצוע המוכר בעולם כפסיכולוגיה פורנזית.

 

קרא עוד

אייקון ייחודיות

ייחודיות

הבא הקודם
יום פתוח 7.6.24
יום פתוח בתאריך 7.6.24 בין השעות 09:00  ועד 12:00  בקמפוס המכללה
הנכם מוזמנים לשמוע על מסלולי הלימוד לתואר ראשון ושני, בית הספר להנדסאים ומכינות לתואר ראשון, לחוות את חיי הקמפוס ולהירשם ללימודים.
ראשי החוגים, מרצים ויועצות הלימודים מחכים לכם
שכר לימוד אוניברסיטאי. 11,296 לתואר ראשון

מערכת ההשכלה הגבוהה בארץ פועלת באמצעות ארבעה סוגי מוסדות: אוניברסיטאות, מכללות ציבוריות, מכללות חוץ תקציביות ומכללות להוראה.

האוניברסיטאות, המכללות הציבוריות והמכללות להוראה הן מוסדות שפועלות במסגרת ממלכתית וכפופות להחלטות הועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה, ולכן שכר הלימוד בהן נקבע על ידי המועצה להשכלה גבוהה ונמצא תחת פיקוח של הות"ת. עם המוסדות הממלכתיים נמנית גם המכללה האקדמית אשקלון ושכר הלימוד קבוע כמו באוניברסיטאות בארץ, בעוד שהמכללות החוץ תקציביות גובות שכר לימוד שאינו מפוקח ואינו קבוע על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

שכר הלימוד שנקבע על ידי המל"ג לשנת הלימודים תשפ"ד במוסדות הממלכתיים הינו 11,296 לתואר ראשון ו- 15,265 לתואר שני. שכר הלימוד צמוד למדד יולי 2023.

 

שנה ראשונה חינם לתלמידי התואר הראשון

בנוסף לפיקדון/ מענק שחרור משירות בצה"ל, חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי זכאים גם לשנה חינם לתלמידי התואר הראשון. המכללה האקדמית אשקלון מוכרת בחוק עידוד השכלה בנגב ובגליל שמעניק פטור משכר לימוד בשנה א, לחיילים משוחררים, בוגרות שירות לאומי ובוגרי שירות אזרחי (הזכאות היא לחמש שנים מיום השחרור).

זכאים למימון

חייל/ת משוחרר המחזיק בתעודת שחרור בכבוד זכאי ל 100% מההטבה.

בוגר/ת שירות לאומי 23 חודשים זכאי למלוא ההטבה.

בוגר/ת שרות לאומי 12 חודשים זכאי למחצית ההטבה.

שרות אזרחי 12 חודשים זכאי למלוא ההטבה.

הזכאות הינה למשך 5 שנים מיום סיום שירות החובה, על פי חוק חיילים משוחררים.

פיתוח קריירה

המרכז לפיתוח קריירה במכללה, שם לו למטרה לחשוף הזדמנויות תעסוקתיות הן לסטודנטים והן לבוגרי המכללה והכוונתם לתעסוקה, לארגן ירידי תעסוקה וימי "זרקור" של מעסיקים משמעותיים לסטודנטים ובוגרי המכללה, לפעול בהתמדה ליצירת קשרים עם מפעלים ומעסיקים במשך כל השנה, לארגן סדנאות בנושא הכוונה תעסוקתית, כתיבת קורות חיים והכנה לראיון עבודה.

מערכת לניהול/חיפוש משרות (ACDEME) אשר נרכשה באמצעות המכללה, הוכחה כיעילה ומאפשרת כלים ניהוליים בתהליך התאמה, כתיבת קורות חיים מקצועיים וכן מיון וגיוס מועמדים לעבודה. המערכת זמינה באתר המכללה תחת הכותרת "הכוונה תעסוקתית" ומאפשרת איתור משרות ביעילות ובמהירות.

 

 

AAC Version 2.9