אייקון החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

המכללה האקדמית אשקלון > מדעי החברה > החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

מועמדים יקרים,

אני מזמינה אתכם להצטרף ללימודי תואר ראשון בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

שינויים רבים ומהירים מתרחשים היום בארץ ובעולם. כלכלה עולמית משנה את פני החברה ומטביעה את חותמה על המערכת הפוליטית והחברתית. מתחים חברתיים, דתיים, עדתיים ופוליטיים מלווים תהליכים אלו. אם ברצונכם להבין את התמורות המתחוללות ולהכיר תרבויות שונות, אזי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה הם מקצועות מרתקים המיועדים עבורכם.

החוג מעמיד לרשותכם תכנית לימודים מעניינת העוסקת בבחינה שיטתית של החברה האנושית ובזיהוי דפוסים כלליים של התנהגות. התכנית מקנה יכולת לחקור, לנתח ולהבין תופעות חברתיות מרכזיות במגזרים שונים. המרצים המלמדים בחוג מומחים בתחומם ומעודכנים בחידושי המחקר. הסטודנטים ירכשו ידע משמעותי וכלים כדי להתמודד עם שאלות חברתיות הדורשות פתרון. בוגרי החוג ילמדו לפענח קודים תרבותיים, גלויים וסמויים, של קבוצות המרכיבות את המערכת  החברתית.

היתרון היחסי של בוגרי החוג טמון בידע המעשי הנלמד על אודות תהליכים חברתיים. התפקידים שבהם יוכלו להשתלב בשוק התעסוקה הם במגוון תחומי החברה: משרדי ממשלה ורשויות מקומיות, מתנ"סים, ארגונים, עמותות ואגודות, סקרי דעת קהל ומכוני מחקר, תפקידי ייעוץ וניהול, הוראה והדרכה. הרקע בהבנת תופעות חברתיות והבסיס העיוני והשיטתי מאפשרים לבוגרים להמשיך לתארים מתקדמים בתחומים רבים ואף להשתלב באקדמיה.

 

בברכת הצלחה,

פרופ' רחל שרעבי

ראשת החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

0סטודנטים
0בוגרים
0תכניות לימוד לתואר ראשון
0תכניות לימוד לתואר שני
אייקון .B.A בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

.B.A בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

הבא הקודם
אייקון ייחודיות

ייחודיות

הבא הקודם
יום פתוח 2.8.24
יום פתוח בתאריך 2.8.24 בין השעות 09:00  ועד 12:00  בקמפוס המכללה
הנכם מוזמנים לשמוע על מסלולי הלימוד לתואר ראשון ושני, בית הספר להנדסאים ומכינות לתואר ראשון, לחוות את חיי הקמפוס ולהירשם ללימודים.
ראשי החוגים, מרצים ויועצות הלימודים מחכים לכם
שכר לימוד אוניברסיטאי. 11,296 לתואר ראשון

מערכת ההשכלה הגבוהה בארץ פועלת באמצעות ארבעה סוגי מוסדות: אוניברסיטאות, מכללות ציבוריות, מכללות חוץ תקציביות ומכללות להוראה.

האוניברסיטאות, המכללות הציבוריות והמכללות להוראה הן מוסדות שפועלות במסגרת ממלכתית וכפופות להחלטות הועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה, ולכן שכר הלימוד בהן נקבע על ידי המועצה להשכלה גבוהה ונמצא תחת פיקוח של הות"ת. עם המוסדות הממלכתיים נמנית גם המכללה האקדמית אשקלון ושכר הלימוד קבוע כמו באוניברסיטאות בארץ, בעוד שהמכללות החוץ תקציביות גובות שכר לימוד שאינו מפוקח ואינו קבוע על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

שכר הלימוד שנקבע על ידי המל"ג לשנת הלימודים תשפ"ד במוסדות הממלכתיים הינו 11,296 לתואר ראשון ו- 15,265 לתואר שני. שכר הלימוד צמוד למדד יולי 2023.

 

שנה ראשונה חינם לתלמידי התואר הראשון

בנוסף לפיקדון/ מענק שחרור משירות בצה"ל, חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי זכאים גם לשנה חינם לתלמידי התואר הראשון. המכללה האקדמית אשקלון מוכרת בחוק עידוד השכלה בנגב ובגליל שמעניק פטור משכר לימוד בשנה א, לחיילים משוחררים, בוגרות שירות לאומי ובוגרי שירות אזרחי (הזכאות היא לחמש שנים מיום השחרור).

זכאים למימון

חייל/ת משוחרר המחזיק בתעודת שחרור בכבוד זכאי ל 100% מההטבה.

בוגר/ת שירות לאומי 23 חודשים זכאי למלוא ההטבה.

בוגר/ת שרות לאומי 12 חודשים זכאי למחצית ההטבה.

שרות אזרחי 12 חודשים זכאי למלוא ההטבה.

הזכאות הינה למשך 5 שנים מיום סיום שירות החובה, על פי חוק חיילים משוחררים.

פיתוח קריירה

המרכז לפיתוח קריירה במכללה, שם לו למטרה לחשוף הזדמנויות תעסוקתיות הן לסטודנטים והן לבוגרי המכללה והכוונתם לתעסוקה, לארגן ירידי תעסוקה וימי "זרקור" של מעסיקים משמעותיים לסטודנטים ובוגרי המכללה, לפעול בהתמדה ליצירת קשרים עם מפעלים ומעסיקים במשך כל השנה, לארגן סדנאות בנושא הכוונה תעסוקתית, כתיבת קורות חיים והכנה לראיון עבודה.

מערכת לניהול/חיפוש משרות (ACDEME) אשר נרכשה באמצעות המכללה, הוכחה כיעילה ומאפשרת כלים ניהוליים בתהליך התאמה, כתיבת קורות חיים מקצועיים וכן מיון וגיוס מועמדים לעבודה. המערכת זמינה באתר המכללה תחת הכותרת "הכוונה תעסוקתית" ומאפשרת איתור משרות ביעילות ובמהירות.

 

 

AAC Version 2.9