אייקון החוג לפוליטיקה וממשל

החוג לפוליטיקה וממשל

המכללה האקדמית אשקלון > מדעי החברה > החוג לפוליטיקה וממשל

מועמדים יקרים,

הלימודים וההכשרה בחוג לפוליטיקה וממשל הנלמדים במכללה הינם הרבה מעבר למסלול לימודים רגיל.

מדובר בהכשרה לחיים – בקהילתך המקומית, במדינתך הדמוקרטית ובעולמך הרחב. הבנת חיוניותם של תחומי הפוליטיקה והממשל על חיינו היא אבן היסוד של תכנית הלימודים המוצעת.

כדי לשרוד בעידן המודרני ולהתקדם מבחינה אישית ומקצועית עלינו להבין תחילה את התהליכים המתרחשים סביבנו במערכות השונות. הכלל הראשוני, הבסיסי והקיומי מלמד כי  במציאות היומיומית של חיינו ובכל מקום שאנו פונים אליו נמצאת הפוליטיקה. פוליטיקה במובן של כוח ועוצמה, אינטרסים והשפעה, שיתוף ותחרות, שלום ומלחמה. בין נרצה או לא, אין מנוס מהגורם המדיני. על חיינו משפיעים פעילויות מגוונות במסגרת הפוליטיקה- המקומית, האזורית, הארצית והבינלאומית.

המפתח להשגת ערכים נעלים נמצא בשני תנאים מוקדמים. הראשון: הבנה מעמיקה של רזי הפוליטיקה והממשל והתנהגותם של ממלאי התפקידים השונים. והשני: התבונה ליזום ולפעול. כל המגבש השקפה ומסוגל לצרף אליו אנשים אחרים, יכול להשפיע ולשנות את מסלול חייו ואת המציאות סביבו.

בפניכם תכנית לימודים חדשנית, יצירתית ומאתגרת. מטרתה להקנות את המושגים ואת השיטות המדעיות להבנה ולניתוח של מוסדות ותהליכים אסטרטגיים ושל תהליכי קביעת מדיניות וביצועה.

אתם מתחילים את צעדיכם הראשונים בנתיבי הלמידה, ההשכלה והדעת של האקדמיה. בשלוש השנים הקרובות תזרעו ותטפחו- נתיבים אלו ובסיומן תניבו את פרותיכם. בתקופת לימודיכם תצברו ידע רב. ידע הוא עוצמה, והיא תינתן בידיכם ותוענק לכם בזכות ולא בחסד. בזכות התמדתכם בלימודים ודבקותכם בהשגת היעד.

 

בברכת הצלחה,

פרופ' אילן גריילסאמר

ראש החוג לפוליטיקה וממשל

0סטודנטים
0בוגרים
0תכניות לימוד לתואר ראשון
0תכניות לימוד לתואר שני
אייקון .B.A פוליטיקה וממשל

.B.A פוליטיקה וממשל

הבא הקודם
תכנית הלימודים

תכנית הלימודים

01.06.2017

תכנית הלימודים לתואר ראשון משלבת קורסים תיאורטיים, סדנאות וסיורים לימודיים ומעודכנת בהתאם לדרישות תכניות התואר השני. המכללה האקדמית אשקלון מציעה את לימודי פוליטיקה וממשל במתכונת דו חוגית המאפשרת שילוב חוג נוסף: קרימינולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. תכנית הלימודים תואמת את צורכי התלמידים, וידידותית לסטודנטים בעניין שילוב עבודה סדירה ולימודים אקדמיים. לתכנית הלימודים לתואר "בוגר" .B.A  בפוליטיקה וממשל – מסלול […]

קרא עוד
אייקון ייחודיות

ייחודיות

הבא הקודם
יום פתוח 7.6.24
יום פתוח בתאריך 7.6.24 בין השעות 09:00  ועד 12:00  בקמפוס המכללה
הנכם מוזמנים לשמוע על מסלולי הלימוד לתואר ראשון ושני, בית הספר להנדסאים ומכינות לתואר ראשון, לחוות את חיי הקמפוס ולהירשם ללימודים.
ראשי החוגים, מרצים ויועצות הלימודים מחכים לכם
שכר לימוד אוניברסיטאי. 11,296 לתואר ראשון

מערכת ההשכלה הגבוהה בארץ פועלת באמצעות ארבעה סוגי מוסדות: אוניברסיטאות, מכללות ציבוריות, מכללות חוץ תקציביות ומכללות להוראה.

האוניברסיטאות, המכללות הציבוריות והמכללות להוראה הן מוסדות שפועלות במסגרת ממלכתית וכפופות להחלטות הועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה, ולכן שכר הלימוד בהן נקבע על ידי המועצה להשכלה גבוהה ונמצא תחת פיקוח של הות"ת. עם המוסדות הממלכתיים נמנית גם המכללה האקדמית אשקלון ושכר הלימוד קבוע כמו באוניברסיטאות בארץ, בעוד שהמכללות החוץ תקציביות גובות שכר לימוד שאינו מפוקח ואינו קבוע על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

שכר הלימוד שנקבע על ידי המל"ג לשנת הלימודים תשפ"ד במוסדות הממלכתיים הינו 11,296 לתואר ראשון ו- 15,265 לתואר שני. שכר הלימוד צמוד למדד יולי 2023.

 

שנה ראשונה חינם לתלמידי התואר הראשון

בנוסף לפיקדון/ מענק שחרור משירות בצה"ל, חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי זכאים גם לשנה חינם לתלמידי התואר הראשון. המכללה האקדמית אשקלון מוכרת בחוק עידוד השכלה בנגב ובגליל שמעניק פטור משכר לימוד בשנה א, לחיילים משוחררים, בוגרות שירות לאומי ובוגרי שירות אזרחי (הזכאות היא לחמש שנים מיום השחרור).

זכאים למימון

חייל/ת משוחרר המחזיק בתעודת שחרור בכבוד זכאי ל 100% מההטבה.

בוגר/ת שירות לאומי 23 חודשים זכאי למלוא ההטבה.

בוגר/ת שרות לאומי 12 חודשים זכאי למחצית ההטבה.

שרות אזרחי 12 חודשים זכאי למלוא ההטבה.

הזכאות הינה למשך 5 שנים מיום סיום שירות החובה, על פי חוק חיילים משוחררים.

פיתוח קריירה

המרכז לפיתוח קריירה במכללה, שם לו למטרה לחשוף הזדמנויות תעסוקתיות הן לסטודנטים והן לבוגרי המכללה והכוונתם לתעסוקה, לארגן ירידי תעסוקה וימי "זרקור" של מעסיקים משמעותיים לסטודנטים ובוגרי המכללה, לפעול בהתמדה ליצירת קשרים עם מפעלים ומעסיקים במשך כל השנה, לארגן סדנאות בנושא הכוונה תעסוקתית, כתיבת קורות חיים והכנה לראיון עבודה.

מערכת לניהול/חיפוש משרות (ACDEME) אשר נרכשה באמצעות המכללה, הוכחה כיעילה ומאפשרת כלים ניהוליים בתהליך התאמה, כתיבת קורות חיים מקצועיים וכן מיון וגיוס מועמדים לעבודה. המערכת זמינה באתר המכללה תחת הכותרת "הכוונה תעסוקתית" ומאפשרת איתור משרות ביעילות ובמהירות.

 

 

AAC Version 2.9